Pomoc dla Polaków w Odessie

1 lutego 2023

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK” Sp. z o.o. będące jednym z patronatów akcji charytatywnej Pomoc dla Polaków w Odessie zwraca się o pomoc i udział w zrzutce: 

Pomoc dla Polaków w Odessie

OPIS ZRZUTKI

Odpowiadając na apel o pomoc przesłany przez Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA”, mając na względzie poprawę warunków życia obywateli Polski zamieszkujących Odesse, wyrażając z nimi głęboką solidarność, chcemy okazać naszym Rodakom swoje wsparcie poprzez organizację i zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w postaci sprzętu.

Jej celem jest wsparcie Polek i Polaków zamieszkujących Odesse oraz okazanie im wszelkiej możliwej pomocy w tym trudnym i tragicznym dla nich czasie, z nadzieją szybkiego zakończenia wojny.

CEL ZRZUTKI

Celem zrzutki jest zebranie środków finansowych na zakup artykułów wskazanych przez Stowarzyszenie „POLSKA NUTA”, tj.:

  • przenośne powerbanki „AllPowers” R4000 LiFePO4, 3600 Wh
  • lampy akumulatorowe typu „Ansult”, Lampy LED, USB 1500 lm 20W IP54 lub lampy LED 700 lm 9W IP54 (lub podobne urządzenia). 

Przenośny powerbank, to „magazyn prądu”, którego w Ukrainie ciągle brakuje, a lampy zasilane z wbudowanego akumulatora i panelu solarnego są gotowe do użycia w każdych warunkach (są one wodo i wstrząsoodporne). Dzięki tym sprzętom ludzie będą mogli chociażby naładować telefony, aby mieć kontakt z bliskimi i rodziną. 

Zakupione sprzęty dostarczymy na granicę i przekażemy w ręce osób koordynujących działania z ramienia Stowarzyszenia „POLSKA NUTA”.

Organizacją przyjmującą pomoc jest Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „POLSKA NUTA” z siedzibą przy ul. Nieżyńskiej 71 lok. 1, 65023 Odessa, Ukraina, reprezentowane przez Eugenię Fedczyszyna – Prezesa i Sonię Pajgert – Wiceprezesa. „Polska Nuta” jest łącznikiem pomiędzy Polakami mieszkającymi w Odessie a Polską.

Partnerami akcji są

  • Termy Cieplickie Sp. z o. o.,
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "WODNIK" Sp. z o.o. w Jeleniej Górze,
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze,
  • Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. w Jeleniej Górze,
  • Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie,
  • Agencja Koncertowo-Wydawnicza SOLO w Jeleniej Górze.

Akcja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. 

Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie!
 

Udostępnij:

Internetowe Biuro Obsługi PWiK "WODNIK" Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

Zachęcamy do korzystania z Internetowego Biura Obsługi i e-faktury. Pozwoli to na obniżenie opłat za wodę i ścieki.

Zaloguj się do Internetowego Biura Obsługi
Internetowe Biuro Obsługi

W razie pytań związanych z IBO, prosimy zadzwonić pod nasz numer telefoniczny 75 73 03 580 lub napisać do nas: ibo@wodnik.net.pl.